В Здолбуніському районній раді відбувся семінар-навчання з секретарями місцевих рад

1 грудня 2017

Згідно Плану роботи районної ради 14 листопада цього року в районній раді спільно з Рівненським обласним Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій під керівництвом голови ради Олега Дацюка відбувся семінар-навчання з секретарями місцевих рад.

В роботі засідання взяли участь заступник голови районної ради Бухало О.П., начальник організаційного відділу Рівненської міської ради Стригунова Л.В., заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Волинській та Рівненській областях Некрасова Н.О., начальник навчально-організаційного відділу Рівненського обласного Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Янчик Т.Я., прокурор Здолбунівської прокуратури Рудик Ю.В., керівник апарату райдержадміністрації Жовтанюк І.Б., керуюча справами виконавчого апарату Біндюк Н.О., секретарі місцевих рад.

Розпочався семінар із інформації про організаційне забезпечення діяльності місцевих рад, з якою ознайомила учасників семінару начальник організаційного відділу Рівненської міської ради Стригунова Л.В. Враховуючи великий досвід роботи в органах місцевого самоврядування, Людмила Василівна детально розповіла про організацію роботи сесій, постійних комісій, оформлення протоколів засідань, про дотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема про оприлюднення проектів рішень в визначений законом термін. Також Людмила Василівна звернула увагу секретарів на процедуру поіменного голосування та оприлюднення результатів.

Наступним розглядалося питання про напрямки реформування системи служби в органах місцевого самоврядування, про що проінформувала заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Волинській та Рівненській областях Некрасова Н.О. В свою чергу, Наталія Олександрівна розповіла присутнім про ведення кадрової документації, оформлення особових справ, особових карток, затвердження графіка відпусток, проведення щорічної атестації працівників сільських рад.

Прокурор Здолбунівської місцевої прокуратури Рудик Ю.В. в своєму виступі звернув увагу секретарів місцевих рад на важливе питання запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Конфлікт інтересів сам по собі не є корупцією, однак, залишаючись неврегульованим, він створює передумови для зловживання владою та корупції. За порушення вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів передбачено адміністративну і дисциплінарну відповідальність. Разом з тим, Юрій Віталійович звернув увагу, як потрібно діяти в випадку виникнення конфлікту інтересів в голови ради або депутатів.

Насамкінець семінару керуюча справами виконавчого апарату районної ради Біндюк Н.О проінформувала про співпрацю районної ради та місцевих рад, надання методичної допомоги з організаційно-правового забезпечення діяльності рад району.